Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 8:27 pm
Laweta forteczna MG-34
Autor Wiadomość
Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:25 pm   Laweta forteczna MG-34

Witam,
Lawetę forteczną dla MG 34 miałem możliwość dotknąć i bez drżenia serca dowolnie ustawiać. Udało mi się również zrobić parę nowych fot. Jednocześnie kilka wątpliwości się wyjaśniło. Tak bywa, gdy opisywany obiekt mamy w zasięgu ręki.

Proszę kolegów o informację, czy temat mam otworzyć jako nowy wątek, czy nadal kontynuować w tym temacie? Takie pytanie nurtowało mnie już od dłuższego czasu. Dzisiaj klamka zapadła. Wszystkie inne posty pozostały w temacie pt "Stanowisko bojowe w schronie..."

Przepraszam kolegów z utrudnienia.

Pozdrawia Auf.......

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 10:04 am   

Lepiej w tym samym wątku. Temat stanowi wtedy całość.

Pozdrawiam
Jacek

WojtaSS 
bunkrołaz

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 7:01 pm   

Temat lawety fortecznej byl kilka krotnie poruszany w temacie płyt pancernych, i to przy okazji. Jest to rzecz godna szerszego zainteresowania, wiec sadze zebys Auf, zrobil nowy watek

WojtaSSS

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 9:55 pm   

Witam,
Miałem miłą okazję „pobawienia” się lawetą. Oczywiście była bez MG 34. Stan zachowania można określić na 70 - 80%. Posiadała natomiast kompletny mechanizm blokujący górną część lawety, w pozycji bojowej, czyli laweta dosunięta jest do strzelnicy. Element blokujący lawetę w omawianej pozycji, widoczny jest jedynie od strony pancerza. Rygiel jako podzespół górnej części lawety ma zakończenie w kształcie litery "T". Spoczywa w gnieździe w kształcie litery "U" w dolnej części lawety. Obrót korbą, znajdującą się po lewej strony lawety, powodował podniesienie się rygla i jego wysunięcie z gniazda. W momencie wysunięcia rygla z rowka, można już odciągnąć górną część lawety od strzelnicy. W tej pozycji, można dopiero przesunąć lawetę do drugiej strzelnicy. W celu dosunięcia górnej części lawetu do nowej strzelnicy, powtarzamy wszystkie czynności w odwrotnej kolejności.

Korba zwalniająca rygiel ma zabezpieczenie w postaci blokady obrotu.

Pozdrawiam Auf

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 12, 2007 1:28 pm   

Auf, może jakieś foty? Suchy tekst nie daje tej przyjemności, co oglądanie prawie na "żywo".
Jacek

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Pią Sty 12, 2007 5:18 pm   

Jacek napisał/a:
Auf, może jakieś foty? Suchy tekst, nie daje tej przyjemności, co oglądanie prawie na "żywo".
Jacek

Parę dni temu jeden z kolegów, uczestnik naszgo forum, przekazał mi ciekawą opinię na temat postów. Post bez zdjęcia, traktowny jest jako niewartościowy. Nie chciałem dać temu wiary i napisałem post tylko opisowy. Padło na Jacka. Jacku, przepraszam, ale chyba jesteśmy wszyscy ma tym forum mocno rozbestwieni !!!

Pozdrawiam Auf...

Z drugiej strony jak można mówić o fortyfikacjach nie pokazując ich.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 7:50 am   

Aufmann napisał/a:
Post bez zdjęcia, traktowany jest jako nie wartościowy.

Auf, zupełnie nie masz racji. :twisted: Wiesz dobrze, że łatwiej jest pokazać zdjęcie. Wtedy nawet nie trzeba wstawiać komentarza. Trudniej jest opisać temat prostym językiem, aby wszyscy mogli go zrozumieć. Z drugiej strony prezentacja graficzna jest zawsze łatwiej przyswajana przez oglądającego. Pytanie o zdjęcie wcale nie jest dziwne i niezrozumiałe. :mrgreen:

Pozdrawiam Jacek :wink:

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 11:53 pm   

Jacek napisał/a:
Auf, zupełnie nie masz racji.
Jacku mam rację.

Jacek napisał/a:
Wiesz dobrze, że łatwiej jest pokazać zdjęcie.
Tak inni robią, ale to nie znaczy, że źle robią. Każdy z nas ma swój styl. Ale czasami, to zupełnie inna sprawa. Korbol siedział nad mapami odcinka Radoszowy parę godzin. Tekst zajął mu dwie minuty. Czy nadal masz rację??????????

Jacku..... Auf....

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 7:50 am   

Aufmann napisał/a:
Korbol siedział nad mapami odcinka Radoszowy parę godzin.

Auf, mapa nie jest zdjęciem :mrgreen:
Jacek

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 9:08 pm   

O.K. Jacku, masz rację. Mapa nie jest zdjęciem. Możesz uważać się za pogromcę Auf”a i innych bunkrowych dinozaurów.........

ale Masz serdecznie pozdrawia od Auf'a...

Co teraz powie Helmut.

Odpowiedz do tematu