Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Obiekt w parku Twardowskiego
Autor Wiadomość
Matys 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 8:24 pm   Obiekt w parku Twardowskiego

W parku Twardowskiego w Krakowie (koło kapelanki) znajdują się dwa obiekty które mnie dosyć ciekawią. Jeden to kuta w skale nieduża komora (ok 2mx2m) i jeszcze jeden znacznie większy. Otóż jak pisałem każdy kto kiedyś był w tym parku na pewno widział takie dość spore skalne urwisko (wysokości bloku mieszkalnego, naprawdę bardzo ładne miejsce :smile: ) u jego podnóża znajduje się wejście które zawsze było zamknięte grubymi metalowymi drzwiami. Dość dawno temu złomiarze wycieli "zdobycz" i zostawili obiekt otwarty. Na początek dość długi korytarz (taki półkolisty, cegła obłożona betonem) potem skręca i pojawiają się wejścia do pomieszczeń, w których stoją łóżka piętrowe. Na końcu znajduje się dosyć duży, idący do góry szyb wentylacyjny. Byłem tam dość dawno, więc niewiele pamiętam i pewnie się gdzieś pomyliłem. Jak znajdę czas to pójdę tam i dokładnie naszkicuje jak ciągnie się ten korytarz, ale może ktoś tam był i nie będzie to potrzebne. Zdjęć niestety nie mam, bo nie posiadam aparatu :neutral:

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 8:43 pm   

Matys - mapka i zaznaczone miejsce. Szkic lub cokolwiek co może przyblizyc nam lokalizacje>

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 9:19 pm   

Raczej tego nie należy łączyć z fortyfikacją, jak już to skład dynamitu lub innych groźnych materiałów do wysadzania w kopali. Z tego co wiem to są dwa wejścia do różnych komór? nie wiem co tam jest :) :) nie patrzyłem. W zalaczniku podana lokalizacja na mniej wiecej.

PS Pierwszy raz widze aby ktos nazwał to "parkiem Twardowskiego" :) , skałki Twardowskiego :) :) ponieważ tu niedaleko miał swą siedzibę pan Twardowski, co sprzedał swoja dusze diabłu i uciekł na wielkim kogucie na księżyc :)

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 10:33 pm   

skład materiałów wybuchowych dla kamieniołomu...

Matys 
bunkrołazik

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 4:26 pm   

mapki nie zamieszczałem bo wiedziałem że ktos tu na pewno będzie wiedział o co chodzi :razz:
dziekuje za wyjasnienie, tak tez podejżewałem, ale zastanawiało mnie to że to dość duże jest jak na skład materiałów wybuchowych więc wolałem sie zapytac zeby mieć pewność

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 7:30 pm   

czekaj.... łożka i komin wentylacyjny? nie wiem czy mowimy o tym samym :)

pozdr

Gracz 
bunkrołazik

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 12:01 am   

witam wszystkich..

Matys mam ten sam problem co ty. skalki znam jak wlasna kieszen i od dziecka zastanawialem sie nad tymi dwoma obiektami. Niewiedzialem ze wejscie do tego drugiego obiektu ktos zabral..napewno tam pojde..jezeli tam bedziesz kolejnym razem poszukaj na scianie glownego urwiska(w prawo od tego wejscia) dwoch okraglych dziur mniej wiecej w polowie wysokosci obie na tym samym poziomie, oddalone od siebie o jakies 4 m. Moze Ty bedziesz wiedzial co to jest dokladnie..Pozatm na skalkach jest kupe takich dziwnych miejsc.Moze ktos byl w jaskini obok parkowej alejki przed jednostka wojskowa-jezeli jest sie BARDZO chudym mozna ze srodka jaskini przecisnac sie bokiem na dzdzownice do malej komnaty z mozolnie wyrzezbiona tablica(nie powiem co na niej jest:), pozatym dalej sa jakies drewniane stelarze co to??

kawal dalej zchodzac z aleji w kierunku tynieckiej(tam gdzie plynie wisla)..jest jakis obiekt ktory dawniej nalezal do poligonu- spory nasyp otoczony rowem(wilczy dol??)na szczycie troche cegly co swiadczy o tym ze cos tam musialo stac. Jestam taka dziwna dziura a wniej ciemna otchlan..co to?

wracajac do okolic jednostki - kupe lat temu zolnierze wynosili cos i chowali w jednej jaskini.bardzo malej (glebokosc moze 4 -5m)cos sporego owinietego kocami, do tej pory pluje sobie w brode ze tego nie zbadalem

Korbol - jezeli to nie sa sklady materialow to gdzie one sie znajduja??

teraz najwazniejsze.. KTO zna to miejsce napewno widzi co tam sie dzieje..dzialania nurkow i innych.

Sa palny zabudowy i stworzenia "rekreacji", ktore zniszcza to najpieniejsze miejsce w Krakowie.
Naszczescie jest czlowek ktory walczy o nie zbierajac podpisy- jezeli ktos znajdzie sie do podpisu wysle petycje.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 7:11 am   

podejrzewam ze w tych tunelach musza byc ukryte SKARBY...

polecam poczytanie starych map Krakowa, tak na dobry poczatek...

Gracz 
bunkrołazik

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 10:16 am   

masz racje korbol- nie dla mnie takie fora.
dowiedzialem sie u was kupe interesujacych rzeczy.
ALOHA

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 10:33 am   

Zaiste opisujesz ciekawe miejsca, ale opisujesz to zbyt barwnie i niedokładnie, nie da sie z tego wywnioskowac cos logicznego :mrgreen: Jaskiń jest kilka, wiec w nich nie jest nic ciekawego, zreszta pewnie sa porzadnie juz zbadane przez speleologów.

Odpowiedz do tematu