Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kolejna zagadka - rejony Oswiecimia
Autor Wiadomość
PrawyPolak 
bunkrołazik

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 12:27 pm   

Same w sobie bunkry nie są atrakcją dla zwykłych ludzi, musi być pomysł na szlak TEMATYCZNY pieszo-rowerowy, tudzież samochodowy z namiarami GPS na numerowane poszczególne bunkry. Wrażenie zrobi nagromadzenie takich bunkrów, w otoczeniu innych większych, można je przenosić, cóż to ma za znaczenie gdzie jest. Większość zniszczono dawno temu i jakoś NIKT nie protestował w ich obronie.

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Sob Cze 30, 2007 11:43 am   

Do jajka takiego z okolic Oświęcimia trudno wsadzić człowieka plus karabin... jest bardzo mało miejsca. Miały one tylko funkcje ochrony przed odłamkami... nic więcej.

Może niektórym wydaje się to ciekawe, ale na prawdę nie radze - bo Auschwitz jako obóz głowny miał ze 30 podobozów, które większości znajdowały się na południe od fabryki IG Farben AG, ludzie nie chętnie o tym mówią a i materiałów jest mało (wogóle?)... jesli ktoś chce tylko pojeździć i pooglądać "jajka" to spoko, ale zagłębianie się w ten temat jest wydaje mi się męczące...

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Pon Lip 02, 2007 10:53 am   

PrawyPolak napisał/a:
tudzież samochodowy z namiarami GPS na numerowane poszczególne bunkry. .

Takie coś z OWŚ tworzy Simon z fortyfikacja.pl

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pon Lip 02, 2007 11:34 am   

a co to ma z Dworami wspolnego?

Materialy na ten temat sa w archiwach w Oświęcimiu i Krakowie... Pozniej badania terenowe. niestety nie mam czasu zeby sie tematem zajac - jest ciekawy...
Poza tym meldunki wywiadu AK.

ech, mam prawie wszystko ;) tylko czasu brak.
pozdr

PrawyPolak 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:16 pm   

Zatem kolejny w Polsce temat TABU, ale trzeba zrozumieć miejscowych ludzi, mają działki, postawili domy i chcą żyć w spokoju bez nachalnych wnerwiających turystów którzy będą wypominać jak możecie mieszkać na cmentarzu, jak mogliście do tego dopuścić itd... Ludzie skupili uwagę na zachód od Soły, a faktycznie m.in Monowice to jeden wielki bunkier, cmentarz, KL. Myślicie że nie dojdą tam żydowscy badacze w końcu, taka aż naiwność? A może jest to jakiś dziwny brudny kompromis, typu TU dajemy Polakom spokój, ale UNESCO 1000 m za Sołą i Polacy tam won?

Coś trzeba z tym zrobić, bunkry mogą być wystarczającą pamiątką z tego okresu, nikt nie chce rekonstrukcji baraków, drutów... szkoda po prostu milczeć o historii, taka była, nie nasza wina, a Niemców. Oni zawsze zmierzali to tego, od 1000 lat co najmniej. Jednak już od czasów Germanów to plemię miało przerośnięty gen AGRESJI.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:39 pm   

Jeżeli "żydowscy badacze" faktycznie przyjdą i coś znajdą to chwała im za to. Ja, jako badacz amator "nie/żydowski" nie mam na to czasu.
Wydaje mi się, że chyba "gen agresji" masz właśnie Ty - PrawyPolaku. Widać to w większości postów.

:-O

pozdr

Odpowiedz do tematu