Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 8:56 pm
Nagrody, najczęściej oglądany schron bojowy.
Autor Wiadomość
Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 09, 2006 7:48 pm   

Na tym forum nie ma poczakujacych i mieszanie w zasdach uważam za krętactwo i mataczenie :roll: :lol: :cool: :???:

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:25 pm   

Zasad podczas gry nie powinno się zmieniać. Wydaje mi się, że dodana uwaga:
Aufmann napisał/a:
Uwaga: Jeżeli do wyróżnionego przez komisję obiektu, ktoś napisze ciekawy komentarz np. z danymi technicznymi lub opisze historię obiektu albo zgłoszenie kolegi w formie tekstu uzupełni ciekawymi zdjęciami, to komisja rości sobie niezbywalne prawo do wyróżnienia tej osoby, a raczej ciekawego opisu, historii obiektu lub fotografii. 09.06.2006)

pozwala uzyskać satywację również tym, co mylnie wytypowali obiekt, ale mają dobrą wiedzę na temat prawidłowo wybranego obiektu i chcą się nią podzielić z innymi.

1. Darula, rozumiem, że jesteś anty dopisanego punktu regulaminu.
2. Prosze kolegów o uważne czytanie regulaminu.
3. Proszę innych kolegów o zdanie w sprawie rozszerzenia regulaminu.

pozdrawiam
Auf...

Max 
bunkrolog

Wysłany: Pon Cze 12, 2006 6:48 am   

Aufmann napisał/a:
Zasad podczas gry nie powinno się zmieniać.

Też tak myślę.
Max

Alex
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 12, 2006 3:27 pm   

Witam,
Moja propozycja do konkursu to schron bojowy (niemiecki) w Białym Borze na rozstaju dróg. Myślę o schronie, który jest zamaskowany jako dom lub na schronie wybudowano dom, aby go zamaskować.
Mam tylko obawy, czy wszyscy wiedzą, że to schron?
Alex

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Pon Cze 12, 2006 9:01 pm   

Nie moge sie z tym zgodzic, bo nikt kogo znam oporcz wlascicieli owego domu tam nie byl... I nie wiadomo czy ma zachowane pancerze nawet, a z zewnatrz nic nie widac.

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Pon Cze 12, 2006 9:57 pm   

Helmut, wiem o tym.
byłem tam kilka lat temu, ale nie udało mi sie tam wejść. Ale widziałem...
Auf...

powinno być nie udało.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 13, 2006 12:21 pm   

Czy tam jest schron? Czy schron z Białego Boru opisany jest w literaturze? Czy dostępne są materiały źródłowe?

Jacek

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 13, 2006 12:51 pm   

Ta propozycja odpada - nikt raczej tego nie widział i nie słyszał o tym obiekcie (pozatym, że jest)... Trochę wysiłku, tyle obiektów jest w Polsce pasujących do tego konkursu, a tu taki niewypał :sad:

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Wto Cze 13, 2006 5:34 pm   

Witam Panowie,
W imieniu komisji proszę o nie prowadzenie kampanii, szczególnie przez uczestników naszej zabawy. Komisja chce podjąć suwerenną decyzję.

Komisja sugeruje możliwość zapoznania się z poniższą informacją. Komisja dodatkowo uzupełniła stan wiedzy, gdyż uznała, że informacja zawarta na str. 53 z publikacji pt. "Wał Pomorski" autorstwa panów Janusza Miniewicza i Bogusława Perzyka jest niewystarczjąca. Komisja zadała sobie dużo trudu, aby odszukać dodatkowe materiały świadczące o istnieniu tego schronu lub potwierdzenie faktu istnienia legendy o super schronie.

Komisja pozwala sobie zacytować poniższą informację. Cytat pochodzi z: www.republika.pl/pkeu_mia...E/bialy_bor.htm

Uwaga cytuję:
"Niewątpliwie najciekawszym elementem tego odcinka jest schron nr 5 ukryty we wnętrzu budynku mieszkalnego. Znajduje się on w mieście na rozwidleniu dróg na Szczecinek i Koszalin. Podobnie zamaskowanych obiektów jest na ???Wale Pomorskim” zaledwie kilka, przy czym ten jest chyba jedynym wkomponowanym we wnętrze budynku mieszkalnego. Obydwie strzelnice były dawniej zamaskowane oszklonymi oknami identycznego rozmiaru jak te rozmieszczone w części mieszkalnej budynku znajdującej się na piętrze nad bunkrem. Obecnie łatwo jest zlokalizować ten obiekt, bowiem po wojnie okna zostały zamurowane, lecz ich elewacja pozostała nienaruszona. Wejście do obiektu znajduje się na zapleczu budynku. W korytarzu wejściowym ktoś z mieszkańców urządził sobie składzik opału uniemożliwiając penetrację wnętrza obiektu. Jednak z przeprowadzonego na miejscu wywiadu z mieszkańcem dowiedzieliśmy się, iż wejście do korytarzyka obiektu jest możliwe tylko na parę metrów w głąb, bowiem dalej jest on zamurowany. Podobno obiekt podlega Obronie Cywilnej i jest, co jakiś czas kontrolowany stan jego zabezpieczenia. Z zewnątrz budynek nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jedyne ślady zdradzające znajdujący się w jego wnętrzu bunkier, to zamurowane okna i charakterystyczne dla schronów niskie czworokątne wejście, niestety wyposażone w improwizowane, nieoryginalne drewniane drzwi".

Zgodnie z aktualnym tematem "międzynarodowe kopanie piłki" komisja ma do dyspozycji "żółte" i "czerwone" kartki. Chyba "turystom bunkrowym" nie trzeba przypominać co znaczą te symbole.

Na tym koniec z tym hororem. Pozdrawia Auf...

Poniżej zdjęcia z tej samej strony.

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Wto Cze 13, 2006 11:09 pm   

Darula napisał/a:
Trochę wysiłku, tyle obiektów jest w Polsce pasujących do tego konkursu, a tu taki niewypał

Komisja w składzie : Auf... liczy na kolegę Darulę, że wytypuje schron bojowy najbardziej niemiecki z niemieckich, a nie z.... Komisja podwyższa swoje skromne wymagania. Typ schronu, opis i foto-arcydzieło Made in Darula (fotowypociny z netu zakazane).
W imieniu komisji jednoosobowej Auf....

Odpowiedz do tematu