Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto 11 Mar, 2008 22:55
Szukam punku oporu!!!
Autor Wiadomość
Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2005 22:34   Szukam punku oporu!!!

Czy ktos z szanownych forumowiczow wie/slyszal a jak zna to super najprawdopodobniej niemieckie fortyfikacje w rejonie Piwnicznej i jej okolic?Mam tylko informacje ustna od kolegi z tamtych rejonow nie zwiazanego z tym tematem, ze sa bunkry.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2005 19:47   

hmm, piwniczna to bardziej polskie fortyfikacje.. Czy aby Rytro nie jest gdzies w poblizu? :roll:

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2005 20:43   

No wlasnie. cos w tamyum rejonie. Po dzisiejszej rozmowie juz wiem, ze sa prawdopodobnie 3 schrony. Moze byc ze i polskie ale moj kolega mowil, ze przygotowywali je niemcy. sa tam tez i linie okopow dobrze zachowane. W poniedzialek dowiem sie o jakie miejscowosci chodzi dokladnie.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2005 20:50   

jesli chodzi o Rytro, to materialy na ten temat mam i mapke tez, ale mozliwe ze 3 obiekty sa... musialbym to odszukac i sprawdzic a teraz remont mam wiec lipa... :(
tam w okolicy w 39 troche nasi kopali, a pozniej moze w ramach ktorejs tam linii oporu szwaby kombinowali...
popytaj, ja na razie niczego nie odszukam na ten temat...

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2005 21:28   

No wreszcie...... znalazlem chwilke i moge napisac. Tak, ten pbiekt w Rytrze tp na pewnpo jakis ppolaczek opisywany m.in. w "Spotkaniach z zabytkami". Natomiast 2 kolejne bunkry znajduja sie w Bracicach z czego jeden najprawdopodobniej jest zasypany obecnie. O ile mam fotki tego z Rytra to niestety o tamtych wiem bardzo niewiele - wlasiciwie tylko tyle ze sa. Moze za jakis czas gdy kolega pojedzie w rodzinne strony to zrobi tam jakies zdjatka.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2005 21:32   

ten jeden z smieszną strzelnicą to na pewno polski.. z tego co pamiętam na mapie, obiektów było minimum dwa..
może dziś znajde coś na ten temat... faktycznie w tej gazetce to było, nawet mapka była i takie tam...

czy kolega będzie na podziemnym grillu? 8)

pozdr

gregi 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 14 Lis, 2006 22:55   

Witam,

Dopiero dziś dołaczyłem do forum (jako osoba zarejestrowana, bo przeglądam od dawna), ale od razu znalazłem temat, który mnie interesował, a o którym nigdzie nie mogłem znaleźć informacji. Chodzi o te bunkry w Barcicach. Będąc chłopcem jeździłem na początku lat 80-tych do Starego Sącza i pamiętam jak przez mgłę duży schron w Barcicach (na lewo od bitej kiedyś drogi przez las na Moszczenicę). Droga ta odchodziła od szosy Stary Sącz-Barcice, dokładnie koło przejazdu kolejowego. Na prawo od niej na wzgórzach usytuowanych na południe od Popradu, były na pewno dwa małe bunkry, na pewno większe niż Ringstandy, ale może pamięć mnie już myli, i mocno wówczas zasypane śmieciami. Miejsce gdzie się one znajdowały to już nie Barcice, a Cyganowice, obecnie cześć Starego Sącza. NIgdzie nie spotkałem się z informacjami na ten temat, maile wysłane do urzędu miasta w Starym Sączu też przeszły bez echa.

Pozdrawiam,
Grzegorz

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 14 Lis, 2006 23:02   

a to sa bardziej polskie czy niemieckie obiekty?

pozdrawiam

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto 14 Lis, 2006 23:51   

Korbol tam sa raczej niemieckie, jakby Szanowny Kolega jakies zdjęcia sprobował wrzucić :) to bybylo cos ciekawego. :)

gregi 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 15 Lis, 2006 23:23   

Witam,

Z chęcią bym wrzucił, gdybym posiadał :) Trzeba pamiętać, ze nie widziałem tych bunkrów równo 20 lat... Jednak raz na jakiś czas przejeżdżam tamtędy, więc następnym razem na pewno wezmę aparat i jak pamięć nie zawiedzie to spróbuję je odnaleźć.

Grzegorz

Odpowiedz do tematu