Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia lotnicze
Autor Wiadomość
AdamEl 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 13:53   

Auf, dzięki za życzliwy komentarz. Czy te zdjęcia są zamierzone? Tzn. czy mnie kręcą schrony, czy może pstrykam na zasadzie "o bunkier, zrobię mu fotkę!..."? Zdecydowanie zamierzone! Nie ja pierwszy odkryłem, że z góry dużo więcej widać :lol: . Tak się składa, że z racji zamieszkania wielce mnie interesuje schron na kanale Bystrym w Augustowie (a właściwie to co z niego zostało...). Z obserwacji terenowych naziemnych i właśnie lotniczych wygląda, że mógł być konstrukcją nieco zbliżoną w szczegółach do tej w Gliniskach "z dziurą na wieżę". Latam więc sobie od betonu do betonu i zbieram dokumentację, bo w sieci niewiele uświadczysz, jeśli chodzi o odcinek Augustów SGO "Narew". Dorzucam dwie fotki z dzisiejszego porannego nalotu, kiedy "normalni" ludzie jeszcze spali.

tomek 
trochę się zna na rzeczy...

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 19:06   

Zdjęcia fantastyczne tylko czemu jeszcze nie na stronie tytułowej? :sad: Ukształtowanie terenu przed gliniskim 1 faktycznie ciekawe a nawet zastanawiające. Jak się jest na miejscu to niby wszystko widać ale jakoś tak nie dociera do mózgownicy przynajmniej w porównaniu z widokiem z lotu ptaka.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012 22:21   

Zastanawiam się nad tym jak spisują się Quadrokopter'y? Ktoś z Was miał może do czynienia z takimi urządzeniami?

filipb 
bunkrolog

Wysłany: Czw 03 Maj, 2012 13:19   

Zdjęcia robią wrażenie, bez dwóch zdań... AdamEL jak długo parasz się tego rodzaju fotografią? Jakim aparatem robisz zdjęcia, czy to bardziej zaawansowany kompakt, czy wieszasz coś cięższego? Czy "wycinasz" linkę w Photoshopie, czy może aparat był tyłem do linki, jak wygląda sprawa lądowania, przecież zdarzają się cięższe lądowania, napisz coś więcej, jestem głodny wiedzy! :)
Pozdrawiam

AdamEl 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 03 Maj, 2012 21:29   

Jeśli jeszcze nie przynudzam... Schron nr "2" odcinka Promiski. Jak widać "mocno doświadczony przez życie" - wysadzony w trakcie powojennej akcji rozbrajania okolic kanału Augustowskiego. Jego dalszy los też jest niepewny - jak widać "odkrywkowa kopalnia piasku" właściciela terenu zaczyna pożerać obiekt. W tle widać rozbudowaną sieć transzei i zaznaczony strzałką obiekt "3".
Do filipb: nieporozumienie - nie robię zdjęć z latawca tylko z paralotni, więc nie mam mowy o wycinaniu "linki". Lądowania mam raczej łagodne, gorzej ze startem :oops: . A używam canonierki EOS 500D. Latam (fotografuję) drugi sezon.

filipb 
bunkrolog

Wysłany: Czw 03 Maj, 2012 22:33   

No tak... z wrażenia zapomniałem o Twoich wcześniejszych wpisach :) Niemniej kawał dobrej roboty, fotki naprawdę są świetne! Z ciekawości zapytam, jak wyglądają koszty związane z paralotniarstwem i czy jest to obwarowane jakimiś przepisami?

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 18:28   

AdamEl, ponawiam swoje pytanie w sprawie fortyfikacji polowych... ;)

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Sro 09 Maj, 2012 18:11   

Znakomity środek do pokazywania relacji fortyfikacji z krajobrazem oraz sąsiednimi obiektami w ramach założenia obronnego. Szczególnie po naniesieniu sektorów ognia ze strzelnic ...

AdamEl 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 09 Maj, 2012 23:37   

Zamykając cykl zdjęć schronów odcinka "Promiski" SGO "Narew" przedstawiam obiekt nr "3". Schron w dobrym stanie i starannie wykonany. Głębokie cienie doskonale "podkreślają" układ stanowisk ogniowych i rowów dobiegowych ciągnących się pomiędzy obiektem nr "2" (wcześniejsze zdjęcia...) i nr "3". Moja krucha wiedza z "bunkrologii" nie pozwala mi jeszcze określić, czy powstały w 39-tym, czy może później, w okresie walk sowiecko - niemieckich.
Do darecki: fortyfikacje polowe? Mógłbyś sprecyzować bom zielony jest niestety :oops: Jakie obiekty masz na myśli?

bielsko 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pon 09 Lip, 2012 09:26   

P.O. Bobrowniki:

Odpowiedz do tematu