Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Atak na grupę bojową Wirek - gra sztabowa
Autor Wiadomość
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 3:43 pm   

Witam,
Mogę zaryzykowaś pierwszy krok. Uważam, że należy zacząć od wykonania mapy naszych umocnień. Istotne są w tym wypadku informacje Tadka o umocnieniach polowych i stanowiskach armat ppanc. Fortyfikacje stałe i ich położenie możemy już w tej chwili zaznaczyć na mapie. Mogą wystąpiś problemy z lokalizacją zapó przeciwpiechotnych i ppanc.
Kto jest chętny do dyskusji?

Jacek

Matt 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 8:45 am   

Widzę, że większość Kolegów boi się cokolwiek napisać w tym temacie. Czyżby był to strach przed uwagami tw. Panowie, nie jestem historykiem zawodowym i nie mam takich aspiracji. Interesuję się fortyfikacjami jako hobbysta. Każde uwagi kolegi tw przyjmę z pokorą. Nie mam dostępu do materiałów archiwalnych, więc dla mnie każdy komentarz tw będzie bardzo interesujący.

Chciałem przypomnieć tw, że przed wakacyjnym urlopem 2008 obiecał napisać parę słów na temat kopuł bojowych Huty Zygmunt, ale nie dotrzymał słowa.

Matt
Pozdro

egojack 
bunkrolog

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 2:06 pm   

Matt napisał/a:
przyjmę z pokorą

Pokora nie jest potrzebna, szczególnie w Twoim przypadku. To forum nosi podtytuł
"Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji" i chyba nie powinno być miejscem, gdzie hobbyści i pasjonaci czują się źle w konfrontacji swojej wiedzy z wiedzą zawodowych historyków, którzy naturalną koleją rzeczy bardzo wiele do tematów wnoszą. My wszyscy amatorzy - cieszmy się jak najdłużej swoimi pasjami i nie dajmy się wpędzić nawet w cień kompleksów z powodu niedostatków wiedzy.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:04 pm   

egojack, wskazanie "niedostatków wiedzy" nie ma służyć zdołowaniu kogoś, tylko pokazaniu nad czym jeszcze powinien popracować...

Prosiłbym abyś nie nadinterpretował podtytułu forum, ok? :) Miłośnik nie jest równy z ignorantem...

Jeśli macie Panowie jakieś uwagi do kolegi TW, to proszę załatwiajcie to na priv...

pozdr

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:58 pm   

Drodzy Koledzy,
Niniejszy temat dotyczy ataku na grupę bojową Wirek, a nie .... Proponuję zakopać swoje "toporki wojenne", a o miejscu zakopania zapomnieć na długi czas :mrgreen: .

Auf... pozdrawia

egojack 
bunkrolog

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 6:11 pm   

Franz Aufmann napisał/a:
Proponuję zakopać swoje "toporki wojenne", a o miejscu zakopania zapomnieć na długi czas

Ja tam nic ostatnio nie wykopywałem :mrgreen: Nie mam też nic do nikogo na tym forum, miałem tylko potrzebę małej wypowiedzi.
Pozdrawiam wiosennie zgodnie z aurą za oknem :wink:

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 8:53 pm   

egojack napisał/a:
miałem tylko potrzebę małej wypowiedzi.

Na forum większość z nas ma "małą" potrzebę wypowiedzenia się w ramach ogólnie przyjętych zasad.

Auf...

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 10:20 pm   

Czy mamy możliwość powrócenia do tematu?

Czy mamy możliwość powrócenia do tematu?
Nie spotkałem na żadnym forum podobnej propozycji gry strategicznej. Jest to zupełnie nowa, ale bardzo ciekawa propozycja sprawdzenia znajomości fortyfikacji i wszystkich zagadnień związanych z obroną i atakiem umocnionej pozycji.

Staram się zrozumieć obawy kolegów. Przecież nic nie mamy do stracenia, gra pomoże nam zrozumieć istotę fortyfikacji stałych. Zwiedzać schrony to ważna dla nas sprawa i całkowicie pochłaniająca nasz wolny czas. Zrozumieć i poznać ich zadnia to chyba jeden z trudniejszych problemów, który wymaga od nas więcej niż zwykłą znajomość położenia izb, schematów schronów, czy też ich uzbrojenia.

Jacek

Odpowiedz do tematu