Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadmorskie Obiekty
Autor Wiadomość
cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 6:39 am   Nadmorskie Obiekty

W tym roku byłem nad morzem na koloniach dokładnie w Łebie, zna ktoś jakieś informacje na ten temat gdyż wychodząc pewnego razu z plaży innym wyjściem oddalonym jakieś parę kilometrów od Łeby natknąłem się na schron.

Wyglądał mi na jakiś schron polowy, ale wyglądał dziwnie przynajmniej dla mnie, był mały prostokątny jedno pomieszczenie i studzienka co mnie zdziwiło w tak małym schronie.
Byłem w nim w środku, wrócę ze szkoły dam obrazek jak mniej więcej wyglądał.

Pozdrawiam,

Wracający do akcji Cusek

Tak jak obiecałem mam projekty sa robione na szybko w razie jakis nie domówień pytać:

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 11:55 pm   

Ja to mam szczęście :cry: Wtedy kiedy Ty byłeś w Łebie ja też byłem, i nic takiego nie widziałem :cry:

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 6:25 am   

Mówie to nie jest w samej łebie, to jest przy wyjściu z plaży koło Ruchomych Wydm Parku Słowniskiego. Piechotą z Łeby spory kawałek ale autobusem jechaliśmy jakies 4 minutki.:)

Widział ktoś takie obiekty??

Do czego one służą??

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 2:05 pm   

W sprawie obiektów w okolicach Łeby i Rąbki polecam lekturę np. Leszek Kotarski - "Łeba - wojenne tajemnice".

A troszke zdjęć z tego roku między innymi wrzuciłem tu: http://www.werttrew.fora....de-t826-15.html

Generalnie sam Twój rysunek niewiele daje. Siedzieli tu Niemcy, ale po wojnie także i WP (zresztą cześć terenów zajmują do dziś) i też mogli coś swojego zbudować. Była tam też stacja meteo, z której słano w niebo rakietki itd. itd.
Jak miałbym zgadywać to obstawiałbym stanowisko obserwacyjne (zakładam, że szczelina skierowana jest w strone morza?), służące do monitorowania toru lotu rakiet lub pocisków.

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 5:05 pm   

To najprawdopodobniej ten obiekt mógłbyś napisać jego dokladne polożenie??

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 8:00 am   

Jest jakieś 100-200 metrów od głównej drogi w kierunku tzw. "wyrzutni" w Rąbce. Jest takie rozwidlenie skręca się w prawo, mija resztki fundamentów po hali/magazynie i ... się dochodzi. Jeżeli to ma być ten obiekt to jest niemiecki i trzeba go "rozpatrywać" biorąc pod uwgę to, co znajduje się kilkanaście metrów przed szczeliną obserwacyjną. A co to jest? No właśnie do końca nie wiadomo... :smile: Według, moim skromnym zdaniem najbardziej prawdopodonej teorii, było to miejsce gdzie znajdowało się coś w stylu hamowni silników. W każdym razie pozostałości wyglądają bardzo inspirująco. :wink:

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:38 pm   

Dokładnie ale magazynów tam nie widziałem a ta droga dochodzi do plaży...
Ale to że nie widziałem to bardzo prawdopodobne bo byłem zajęty jedzeniem jagód:D

A czy w środku coś jest bo jak ja tam wszedłem to była ino "kupa" śmieci.

Cytat:
co znajduje się kilkanaście metrów przed szczeliną obserwacyjną.

To jest w lesie?? Bo także tego nie zauważyłem. Masz może fotki tego??

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 2:28 pm   

cusek napisał/a:
Dokładnie ale magazynów tam nie widziałem

Troszkę mnie rozbawiłeś. Nie pisałem o magazynach, ale o "resztakch" ich fundamentów. Dla mnie to jest zasadnicza różnica!

cusek napisał/a:
Bo także tego nie zauważyłem. Masz może fotki tego

Ponieważ wkleiłeś jedną z moich fotek ze Stroroom "zgaduję", że na nim byłeś. Otóż w tym zestawie zdjęć, z którego pochodzi to, które tu wrzuciłeś dwa następne pokazują 1- kawałek betonowej "podstawy" pod instalacje przypuszczalnej hamowni oraz 2- resztki fundamentów wspomnianych wcześniej magazynów.

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 7:45 pm   

A teraz widzę ciekawe miejsca szkoda że ci co wzieli pod swoje skrzydła "wyrzutnie" nie "odrestaurują" tych obiektów.

Zastanawia mnie czy to nie było stanowisko obserwacyjne właśnie wyrzutni rakiet a wspomniana hamownia czy nie miała służyć za rodzaj jakiegoś informatora dla ekipy obsługującą wyrzutnie.

Szkoda że nie mamy na forum nikogo z tamtych okolic:/

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:32 am   

cusek napisał/a:
Zastanawia mnie czy to nie było stanowisko obserwacyjne właśnie wyrzutni rakiet a wspomniana hamownia czy nie miała służyć za rodzaj jakiegoś informatora dla ekipy obsługującą wyrzutnie.

Mimo wszystko proponuje najpierw lekturę książki Pana Leszka Kotarskiego ona wiele wyjaśni. Auoto pochodzi z tamtych stron, zna je i bada od lat. Warto więc poczytać zanim zaczniesz snuć domysły. :cool:

Odpowiedz do tematu