Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 9:47 pm
Płyta pancerna mod. 36 (typ tarcza)
Autor Wiadomość
Simon 
bunkrolog

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 7:45 pm   Płyta pancerna mod. 36 (typ tarcza)

Witam

Mam pytanko: Ile tych pancerzy wyprodukowano w 1936 roku ??

Pytanie wbrew pozorom nie jest dziwne, w terenie np. w Bobrownikach widziałem numery 36, 37. Tym czasem podczas czyszczenia mojego pancerza pojawił się numer seryjny 451 i tu mi szczena opadła i zgłupiałem: jak oni to liczyli ??

pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 9:07 pm   

Simon napisał/a:
Pytanie wbrew pozorom nie jest dziwne, w terenie np. w Bobrownikach widziałem numery 36, 37.

Szymon, trudno będzie te informacje uzyskać, gdyż prawdopodobnie większość bunkrołazików nie orientuje się, w którym miejscu należy tego numerka szukać. Druga obawa, że pancerze zaczną być na gwałt czyszczone.

Simon 
bunkrolog

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 9:43 pm   

Z czyszczeniem to fakt (wide kopuły w Niezdarze), ale zabiła mnie rozpiętość numerów i jeśli to liczba kolejna, to gdzie te 400 pancerzy się pomieściło. No chyba, że tak jak z kopułami dodano z przodu liczbę nie mającą nic wspulnego z kolejnym numerem ??

pozdrawiam

safnat 
starszy bunkrolog

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 9:50 pm   Re: Płyta pancerna mod.36

Simon napisał/a:
podczas czyszczenia mojego pancerza pojawił się numer seryjny 451

Ta liczba była normalnie wybita czy do góry nogami?

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 20, 2007 10:56 pm   

Simon męska decyzja, podajemy miejsca bicia kolejnych numerów. Safnat już pokazał lokalizację numeru dla pancerzy giętych w jednym z tematów...
Auf...

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 12:16 pm   

Taką informacje chyba można podać. Pancerze o numerach 42 i 43 mają lokalizację w schronie - muzeum w Łagiewnikach. :mrgreen:

Simon 
bunkrolog

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 2:21 pm   

Wydaje mi się, że wielkiej szkody nie narobimy, zwłaszcza, że część numerów jest bita na elementach praktycznie nie występujących w "naturze" :D

1. półwkładka - numer pancerza i czasami nr elementu bity na zewnętrznej dolnej powierzchni (ukryty w pancerzu)
2. zasuwy - numer pancerza i numer elementu bity na zewnętrznej powierzchni od strony otworu
3. dolny uchwyt zasuwy - numer pancerza i numer elementu (5) bity od strony pancerza
4. górny uchwyt zasuwy - numer pancerza i numer elementu (6) bity od strony pancerza

wszystkie one są niewidoczne przed demontarzem

pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 6:03 pm   

Kto zna wyższy numer pancerza niż 43?

Simon 
bunkrolog

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 6:27 pm   

Pytanie co z moim numerem, tak czy inaczej jest kolejny albo 451 (co jest raczej powalające) albo 45 (1 to numer pancerza w moim schronie) albo 51 (4 - nie wiem co :D ). Tak czy inaczej jest najwyższy. Na zewnętrznej powierzchni płyty jeszcze nic nie wyskoczyło bo albo rdza, albo smoła (pracuję nad tym)

pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 6:37 pm   

Możliwe jest powtórzenie przypadku występującego w numeracji kopuł. Zadałem więc pytanie z chęcią ustalenia najniższego numeru pancerza o trzech cyfrach lub najwyższego dwucyfrowego?

Odpowiedz do tematu