Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"Bunkry" koło Nowego Targu???
Autor Wiadomość
Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 3:50 pm   "Bunkry" koło Nowego Targu???

Witam wszystkich serdecznie. Jakiś czas temu wracałem pociągiem z Nowego Targu (a może z Zakopanego - nie pamiętam) :oops: w każdym bądź razie linią kolejową Zakopane -Kraków (chyba). Kilkanaście( kilkadziesiąt) km za Nowym Targiem ( bądź Zakopanem) zauważyłem na zboczu jakiejś góry dość dużych rozmiarów coś na kształt bunkra - duża prostokątna dziura w skale (mały samolocik by tam pewnie wleciał) - dość wysoko o ile mnie pamięć nie myli, na sąsiednim wzgórzu były bodajże jeszcze jakieś mniejsze obiekty. Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest? Szukam w internecie szukam i nic nie mogę znaleźć, a bardzo mnie to ciekawi? :wink: :???:

Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 12:11 pm   

Nikt nic nie wie??? :sad:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 12:39 pm   

Kolego robisz sobie żarty czy pytasz poważnie? :neutral:

Może najpierw się zdecyduj gdzie to było, jaka linia kolejowa? Weź mape i poszukaj. Jak będziesz pewien gdzie - to pytaj. Mi nic nie wiadomo o "bunkrach" koło Zakopanego. :cool:

pozdr

Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 7:41 pm   

Jak napisałem mogło to by również w okolicach Nowego Targu.

Co do żartów, to nie, drogi przyjacielu, nie żartuję sobie. Niestety obiekty te widziałem przejazdem a było to przeszło 10 lat temu i nie pamiętam dokładnie w którym znajdują się miejscu.Nigdy więcej nie jeździłem tamtędy pociągiem.Obiekt leży bodajże wzdłuż linii kolejowej Zakopane - Kraków - W-wa.(a może to było za Krakowem) I nie wiem czy są to "bunkry" czy jakaś stara kopalnia. Postaram się naszkicowac rysunek poglądowy, może ułatwi to sprawę. :wink:

Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 8:01 pm   

Oto rysunek - jest on poglądowy i niekoniecznie w skali, ale patrząc na wprost to by chyba wyglądało mniej więcej tak:[/quote]

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 7:54 am   

Na tym zdjeciu to ma sie znajdowac?????

na "stara" kopalnie to bym nie liczyl..... :lol: A moze to byla studzienka kanalizacyjna przypominajaca swoim wygladem kochbunkier albo np piwnice nie wybudowanego domu???? :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Po Twoi dokladnym opisie (od Zakopanego po Warszawe) to niestety nic nie mozna wywnioskowac...... :twisted: :twisted:

Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 8:52 am   

Najprawdopodobniej było to kilkadziesiąt km od Zakopanego bądź od Nowego Targu. Było to 10 lat temu a pamięć jest zawodna.Żałuję że nie miałem aparatu. Na pewno nie był to dom.Wiem co widziałem. Jadąc pociągiem dokładnie widać tę dziwną budowlę. Na zalesionym wzgórzu/górze chyba mniej wjęcej w połowie wysokości ( w każdym bądź razie dosyć wysoko)znajduje się obetonowany prostokątny otwór/wlot/właz cokolwiek to jest, a jest to sporych rozmiarów. Poniżej (nie wiem czy nie na sąsiednim wzgórzu) znajduje się mniejszy ( mały w stosunku do poprzedniego)obiekt - coś jakby bunkier. Wygląda to naprawdę dziwnie i nikt do tej pory z kim rozmawiałem nie potrafił mi wyjaśnić co to może być. Rysunek który pokazałem na 99% oddaje ( choć troszkę płasko i schematycznie)obraz tego co widziałem. Niewykluczone że odpowiedź - co to jest - jest prozaiczna i banalna, ale jak do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Jak wspomniałem obiekt jest bardzo dobrze widoczny (przynajmniej z okien pociągu) więc chyba ktoś coś powinien wiedzieć na ten temat?

von reuffen 
trochę się zna na rzeczy...

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 9:06 am   

Stawiam na dom w trakcie budowy :roll:
Słyszałem różne legendy o podziemnych stoczniach, lotniskach wewnątrz góry, tunelach łączących miasta i wsie, ale w to nie wierzę.
Gdyby istniały, każdy by o tym wiedział. A gdyby je budowano, to w ukryciu, a nie przy linii kolejowej gdzieś pod zakopanym targiem :razz:

Karl 
bunkrołazik

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:49 am   

Domy nie wyglądają jak wielki garaż , dziura w skale czy też wlot/wylot hangaru i raczej nie budowane są na trudno dostępnym( przynajmniej jeśli chodzi o logistykę) zboczu... ja wiem że dla tego kto tego nie widział brzmi to jak "sajns fikszyn" ale nie tylko ja to widziałem - paru moich kumpli też ... niestety zdjęć nie mam, mam tylko wspomnienia.

metalman 
bunkrołazik

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 9:46 pm   

hmm.. Karl'u to w takim razie zapraszam ponownie w góry :twisted:
z twojego opisu naprawdę ciężko coś wywnioskować... a z tego co wiem to u nas niema betonów :wink: bynajmniej ja jeszcze żadnego tutaj nie znalazłem, a to zdjęcie nic nie daje bo u nas dużo takich górek :mrgreen:
jak sobie coś więcej przypomniesz to z chęcią wyskoczę zerknąć co to jest

pozdrawiam
:twisted:

Odpowiedz do tematu