Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
645 Edycja Konkursu Aufa - Spanie
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011 22:51   645 Edycja Konkursu Aufa - Spanie

Witam,
Chodziłem ostatnio po schronach LM, tych mniej i bardziej udostępnionych do zwiedzania. W niektórych schronach zachowały się jeszcze prycze do spania. Prezentuję je na dwóch pierwszych zdjęciach (od góry). W zasadzie na tych zdjęciach wszystko jest zrozumiałe.

Podczas pobytu na LM udało mi się "załapać" na 6-cio godzinne zwiedzanie Fortu Casso (P.O. Rohrbach). Wykonałem kilka zdjęć, w tym również miejsc do spania. Łóżka oficerskie również nie wzbudziły mojego zainteresowania (patrz zdjęcie 3 od góry).

Zaciekawiły mnie jednak "urządzenia" do spania przeznaczone dla załogi tej małej grupy warownej (z jednym zastrzeżeniem, obsługa techniczna grupy warownej, czyli saperzy, spali na pryczach pokazanych na dwóch pierwszych zdjęciach). "Urządzenia" do spania prezentuje zdjęcie 4 od góry.

Pytanie konkursowe brzmi: W jakim celu wykonano konstrukcję z rur, widoczną po lewej stronie (zdjęcie 4 od góry)?

Auf... pozdrawia

krakał 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 07:23   

Miało ułatwić wgramolenie się do hamaka? Drabinka plus wysięgnik z rury, żeby było czego przytrzymać się rękami w chwili gdy przełazi się z drabinki na hamak?

Matt 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 10:14   

Czy dwa pierwsze zdjęcia wykonałeś w schronach udostępnionych do zwiedzania?

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 22:24   

krakał napisał/a:
Drabinka plus wysięgnik z rury, żeby było czego przytrzymać się rękami w chwili gdy przełazi się z drabinki na hamak?

Panowie, proszę o pomoc. Czy to może być prawidłowa odpowiedź?

Cytat:
Czy dwa pierwsze zdjęcia wykonałeś w schronach udostępnionych do zwiedzania?

Zdjęcia wykonałem w schronach bojowych (casemate) na Biesenberg (Secteur Fortifié des VOSGES, Sous-secteur de PHILIPPSBOURG : 154°RIF). Schrony były ogólnie dostępne, czyli nie znajdowały się na terenie wojskowym, można było wejść bez większych problemów. Jedynym problemem było ich odszukanie w lesie.

Auf... pozdrawia

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011 23:27   

Cytat:
Panowie, proszę o pomoc. Czy to może być prawidłowa odpowiedź?

To możne mieć przesłanki spisku na forum, ale kolejny dyplom otrzymuje Krakał.
Udzielona odpowiedź jest pozytywna. Aby dostać się do górnego hamaku należało wspiąć się po drabince, zawisnąć między dwoma rurami i dać nura nogami w dół na hamak.

Franz Aufmann

Odpowiedz do tematu